Jump to content
Welcome to - Have fun!!

Recommended Posts

Nu am vazut o sectiune de discutii asa ca o sa postez aici. Vad ca multi admini se bazeaza pe Wargods pt a determina daca un jucator are coduri sau nu. Daca nu se da WarGods, poc! ban, fara drept de apel.

 

Un admin anonim a decis sa imi ceara Wargods si am refuzat categoric. Si hai sa va zic de ce.

1. Daca dai pe linkul lor de antivirus report o sa vedeti ca acel "anti-cheat" este de fapt recunoscut ca virus!!!! pe 20/74 programe de anti-virus.

https://www.virustotal.com/gui/file/A6DC03F07C4A8041191BE204138FE99654ABF65CF2A24DB67562740C36D73E69/detection

E raport pus de ei se vede acolo cu rosu ca este recunoscut ca troian. Deasemenea antivirusul meu l-a si recunoscut ca troian.

 

2. Daca il rulezi si antivirusul ti-l blocheaza iti apare mesajul ala de eroare:  "error trying to comunicate with server". Ca sa scapi de eroarea asta pe site zice sa bagi niste comenzi in powershell cu drepturi de administrator. Pe bune acum voi ati rula aceste comenzi dubioase cu riscul de a va umple calculatorul de virusi? Mai ales linia aia "schUseStrongCrypto". Wargods asta e un bitcoin miner deghizat ca program de "scanare". 

Eu zic sa nu mai cereti jucatorilor wargods si sa va bazati pe propria experienta. Aveti si posibilitatea sa vedeti jucatorii prin pereti ca spectator.

 

Eu va propun sa terminati cu cerutul asta de Wargods, deoarece se baneaza jucatori degeaba si ii pierdem.

 

lolll.png

eroare.png

Screenshot 2024-07-06 003915.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut,

 

Total de acord. Eu joc CS de vreo 24 ani, asa ca noi astia vechi suntem deja obisnuiti sa depistam codatii doar uitandu-ne pe ei.

N-am folosit niciodata Wargods, si nici n-am de gand sa o fac, ca pur si simplu n-am nevoie.

 

Inteleg ca adminii mai noi/mai putin experimentati il folosesc. Chiar e ok la ei. DAR !! FOARTE IMPORTANT:  nu prea e ok ca la refuzul prezentarii testului sa dai ban permanent. Pentru ca exista mai multe motive pt care jucatorul nu o face:

- poate nu are chef de pierdut timp .. sunt unii care abia daca au timp cate 1 ora dupa servici sa se relaxeze, daca vii si-l futi la cap cu teste si figuri, mai bine iasa si intra pe alt server.

- poate e precaut/fricos nu vrea sa riste sa intaleze programe intruzive pe calculatorul lui

- poate efectiv nu se pricepe cu chestiile astea tehnice, instalat programe, teste etc .. pt unii astea-s limbi straine si isi baga picioarele si iasa.

- poate nu intelege ce-i zici, ca e strain. Dar adminul vede doar ca e ignorat .. si da ban.

 

Atunci eu sugerez ca in astfel de cazuri sa se ia decizia finala pe baza demo-ului.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...